//////

«

»

Gru
15

Przyczepa samochodowa – jak odpowiednio ją zamontować?

Z reguły nie dysponujemy samochodami dostawczymi. W związku z tym częstym – i skutecznym z resztą – sposobem na powiększenie powierzchni pakownej naszego samochodu, jest użycie przyczepy. Są przeróżne rodzaje przyczep, które różną się przede wszystkim wielkością. Każdy taki typ wymaga oczywiście innego zarejestrowania w urzędzie.

Niemniej jednak, połączenie przyczepy z samochodem nie należy zawsze do łatwych czynności. Jak tego dokonać? Otóż przyczepa samochodowa powinna mieć specjalny mechanizm, który pozwala na połączenie z hakiem. Niestety, jak to zawsze bywa, nie wszystkie końcówki zawsze pasują. Czasem średnica dwóch gałek się różni, przez co musimy zacząć szukać drugiego rozwiązania. W zasadzie nie ma wielu opcji. Albo można poszukać przejściówki albo całkowicie zrezygnować z połączenia dwóch części.

Poza tym, należy pamiętać także o podłączeniu kabla odpowiedzialnego za oświetlenie naszej przyczepy. Każda przyczepa samochodowa powinna mieć działające światła. Taki kabel wpina się z reguły w okolicach samochodowego haka. Niemniej jednak, tutaj też dwie części nie zawsze muszą pasować. Wtedy należy zdecydować się na odpowiednią przejściówkę.

error: Content is protected !!